Om en lille måned – 25. april 2018 – slår vi dørene op til FabLearnDK2018 på Innovationsfabrikken i Kolding, hvor vi glæder os til at tage imod de mange nationale og internationale gæster og workshopholdere, som skal være med til at sætte Computational Empowerment i Læringsfællesskaber på dagsordenen.
Programmet er på plads, og deltagerne kan se frem til:
Programmet findes både som et printmuligt Google Doks (tænk grønt – og lad være) eller som website. Der beskrives alle de forskellige events, så deltagerne kan få et overblik og sammensætte deres personlige program. Umiddelbart efter påske vil registrerede deltagere modtage en mail, hvor de kan vælge hvilke talks og workshops, de ønsker at deltage i.
Vi afventer selvfølgelig spændt udviklingen i forhold til eventuel konflikt. Hvis vi pga. strejke eller lockout bliver nødt til at udsætte konferencen, vil deltagerne kunne få konferencehonoraret refunderet eller få billet til ny dato. Der er endnu få billetter til salg – enten via webshop eller EAN-opkrævning.